JAKON projektuje w BIM

BIM to skrót od angielskiego terminu Building Information Modeling  oznaczający modelowanie informacji o budynku. To nie obiekt 3D lecz zbiór danych.

Wszystkie nasze projekty projektujemy i realizujemy z wykorzystaniem technologii BIM. Najważniejszym elementem w tym podejściu do projektowania są ludzie i jasno przypisane role w projekcie. Dlatego, każdy projekt musi mieć opracowany plan BEP (BIM Execution Plan). Składową tego planu są przypisane role, uzgodnienia odnoście punktu referencyjnego, standardy nazewnictwa dokumentów, stopnia szczegółowości dokumentacji LOD (Level of Development) oraz szereg innych procesów niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia projektu.

 

Źródło: https://www.breakwithanarchitect.com/post/the-bim-execution-plan

Posiadamy bardzo doświadczoną kadrę inżynierów oraz projektantów, którzy dzięki doświadczeniu oraz ciągłemu procesowi szkoleń wdrażają nowinki technologiczne w życie.

Pracujemy w środowisku AUTODESK REVIT oraz w szeregu innych programów jak TEKLA, ALLPLAN oraz innych branżowych MEP. Kluczem do ich integracji jest wspólna platforma CDE (Common Data Environment), dzięki której wszyscy uczestnicy procesu inwestycyjnego komunikują się i wymieniają dane w jednym środowisku. Wdrożyliśmy również w naszej firmie szereg rozwiązań, jak Platforma BIMcollab, która ułatwia komunikację w przestrzeni trójwymiarowej oraz z wykorzystaniem standardowej przeglądarki Internetowej. Dzięki temu narzędziu uczestnicy inwestycji mogą zgłaszać uwagi bezpośrednio przez platformę a nie jak często bywa w innych filmach poprzez maila lub telefonicznie. Eliminujemy utratę informacji i kluczowych decyzji jakie zapadają w projekcie. Inwestor również jest włączany w cały proces poprzez udzielenie mu licencji na korzystanie z tej platformy oraz przeprowadzeniu szeregu szkoleń. Każdy aktywny uczestnik może zgłaszać uwagi i akceptować rozwiązania projektowe wg wcześniej przypisanych kompetencji.

 

 

Wdrożyliśmy w naszej firmie również projektowanie obiektów z wykorzystaniem parametryzacji i środowiska AUTODESK REVIT DYNAMO. Korzystając z naszej bazy elementów konstrukcyjnych i architektonicznych projektujemy obiekty ustandaryzowane i sprawdzone pod kątem kosztowym jak i rozwiązań technicznych. Skraca to czas potrzebny na opracowanie dokumentacji wykonawczej i eliminuje niewiadome związane z wyceną budynków. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wyselekcjonować optymalne rozwiązania pod względem funkcji jak i kosztów realizacji.

 

Źródło: https://www.marsbim.com/blog/improvise-bim-workflows-with-revit-dynamo-functionality/

Kolejną specjalizacją naszej firmy jest opracowywanie dokumentacji inwetaryzacyjnej w technologii scanningu 3D oraz fotogrametrii. Dzięki długofalowym relacjom z naszymi klientami bardzo często kontynuujemy współpracę przy rozbudowie zakładów produkcyjnych i magazynowych. Klienci są coraz bardziej świadomi konieczności cyfryzacji procesu budowlanego.  Niezbędne jest opracowanie modelu przestrzennego istniejących obiektów, aby wprowadzać modyfikacje i rozbudowywać zakłady. Dzięki wymodelowaniu istniejących obiektów, można symulować detekcje kolizji i testować rozwiązania przed podjęciem decyzji o realizacji. Tworzymy DIGITAL TWIN obiektu, czyli cyfrowy bliźniak, który jest repliką fizycznego obiektu i urządzeń.

 

 

Obecnie wdrażamy procedury i narzędzia do przygotowywania wycen w oparciu o technologie BIM. Kluczem do tego jest sprawne i dokładne parametryzowanie wszelkich elementów w dobie cyfryzacji i automatyzacji, dlatego tak wielką rolę stawiamy na innowacyjność i szkolenia pracowników. Zatrudniamy pracowników, którzy koordynację BIM rozumieją, widzą jej zalety i potrafią wykorzystać dla dobra klienta i naszej firmy JAKON.

JAKON projektuje w BIM JAKON projektuje w BIM

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Nie masz czasu na poszukiwanie projektu i wykonawcy, skorzystaj z porady naszych specjalistów,
którzy przygotują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.