Rozplanowanie magazynu jest bardzo ważnym etapem inwestycji. To również pierwszy krok w kierunku przygotowania prawidłowo funkcjonującego obiektu. W trakcie realizacji usługi bierzemy pod uwagę najważniejsze czynniki, między innymi układ pomieszczeń, specyfika dostępnej przestrzeni, a także ewentualne ograniczenia. Nie tylko tworzymy projekty nowych magazynów, ale również dajemy możliwość rozbudowy już istniejących oraz reorganizujemy obecnie eksploatowane. Sprawdź podstawowe informacje na temat projektowania powierzchni magazynowych!

Projektowanie magazynu ? opis usługi Projektowanie magazynu ? opis usługi

Projektowanie magazynu ? opis usługi

Realizujemy kompleksową usługę, która obejmuje opracowanie optymalnych ekonomicznie, a także funkcjonalnie rozwiązań zarówno dla całych przedsiębiorstw, jak i wybranych obszarów logistyki. W związku z tym opracowujemy zewnętrzny oraz wewnętrzny układ magazynu, biorąc pod uwagę następujące strefy:

 • załadunku i rozładunku,
 • przyjmowania,
 • magazynowania,
 • kompletacji zamówień,
 • wysyłek oraz
 • strefę usługową.

W trakcie opracowania projektów wspólnie z inwestorem dobieramy optymalną wielkość magazynu, biorąc pod uwagę wymaganą ilość powierzchni dla każdej ze stref.

Projektowanie powierzchni magazynowych ? zakres usługi Projektowanie powierzchni magazynowych ? zakres usługi

Projektowanie powierzchni magazynowych ? zakres usługi

Nie ograniczamy się wyłącznie do opracowania projektu, gdyż wieloaspektowo współpracujemy z naszymi klientami. Działamy także z wykonawcami generalnymi i pełnimy nadzór nad realizacją zaprojektowanej przestrzeni. W zakres naszych usług wchodzą zatem zadania, takie jak:

 • planowanie logistyczne,
 • projektowanie logistyczne,
 • wdrożenia oraz integracje,
 • konsulting logistyczny,

Szczegółowo analizujemy potrzeby biznesowe, a także logistyczne, ROI (zwrot z inwestycji), planujemy środowiska magazynowe w już istniejących obiektach, przeprowadzamy cyfrowe symulacje oraz planujemy przepływ materiałów, uwzględniając przy tym elementy architektoniczne oraz budowlane. Możesz także liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie techniczne z zakresu między innymi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz profesjonalne audyty obiektów. 

Projektowanie magazynu krok po kroku Projektowanie magazynu krok po kroku

Projektowanie magazynu krok po kroku

Wskażemy Ci poniżej krok po kroku, jak zaprojektować magazyn. 

 • Pierwszym etapem jest przeanalizowanie potrzeb inwestora, a także możliwości, jakie daje dostępny budynek lub działka budowlana. To również przeprowadzenie pierwszego audytu. W ten sposób poznajemy specyfikę biznesu i określamy kluczowe procesy dla działalności. 
 • Drugi punkt to przygotowanie układu obiektu, zaplanowanie powierzchni, mając na względzie wszystkie wymienione wyżej strefy i podejmowane w nich działania. Możemy wziąć pod uwagę zarówno połączenie dotychczasowego magazynu z nowym obiektem, jak i postawienie całkowicie nowego budynku. 
 • Wybieramy również infrastrukturę magazynową. Dla przykładu dzięki odpowiednim konstrukcjom regałów możliwe jest zwiększenie wydajności i poziomu organizacji przedsiębiorstwa. W tym przypadku ważne są również aspekty związane z kolorystyką i logotypem marki. 
 • Kolejnym etapem jest obliczenie ROI, czyli zwrotu z inwestycji. Jedno z podstawowych pytań naszych klientów dotyczy bowiem rentowności. Budowa oraz modernizacja magazynu musi przecież przynieść wymierne korzyści przedsiębiorstwom, które się na nie decydują. 
 • Na samym końcu uczestniczymy w procesach budowy bądź też modernizacji przestrzeni magazynowych. Cały czas służymy naszym klientom doradztwem technicznym, w trakcie którego wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji.

Cena, a także termin realizacji projektu zależy zarówno od wykorzystanych materiałów konstrukcyjnych, jak i od tego, jak rozbudowana jest inwestycja. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszymi doradcami.

Rozplanowanie magazynu ? dlaczego my? Rozplanowanie magazynu ? dlaczego my?

Rozplanowanie magazynu ? dlaczego my?

Warto zdecydować się na oferowane przez nas projektowanie magazynów choćby ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie. Istniejemy bowiem na rynku już od 1989 roku. Po drugie, opracowywanie i wykonastwo przestrzeni magazynowych to jedna z naszych specjalizacji, więc masz gwarancję, że powierzasz wykonanie projektu w odpowiednie ręce. Po trzecie, nasi klienci mogą liczyć na błyskawiczną realizację usługi, a także atrakcyjne ceny i fachowe doradztwo. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, a także do skorzystania z naszej oferty!

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Nie masz czasu na poszukiwanie projektu i wykonawcy, skorzystaj z porady naszych specjalistów,
którzy przygotują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. 

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Nie masz czasu na poszukiwanie projektu i wykonawcy, skorzystaj z porady naszych specjalistów,
którzy przygotują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.