Spółki z Grupy JAKON nie są powiązane osobowo ani kapitałowo z Pracownią Projektową „JaKon” Jacek Grzelak.

Projektowanie

Powrót

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu nie tylko
w zakresie projektowania, ale także realizacji obiektów jako Generalny Wykonawca, specjalizujemy się w opracowywaniu pełnobranżowej dokumentacji projektowej.

Dysponujemy wysoce wykfalifikowanym zespołem projektantów każdej specjalności, pozwalającym realizować projekty od fazy koncepcji, przez projekty budowlane
i wykonawcze, po projekty warsztatowe ściśle dostosowane do wymagań klientów. Realizujemy projekty obiektów przemysłowych głównie w zakresie hal magazynowych
i magazynowo-produkcyjnych z zapleczem socjalno-biurowym oraz projekty zaawansowanych technologicznie obiektów produkcyjnych.

Z tego powodu współpracujemy z firmami lokalnymi, ale także Inwestorami zagranicznymi z takich krajów jak: Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Francja, Wielka Brytania oraz USA. Oprócz obiektów przemysłowych i komercyjnych, drugą gałęzią naszej działalności są projekty mieszkaniowe, które z powodzeniem realizujemy w  różnych regionach Polski min. Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie czy też Bydgoszczy.

Due diligence nieruchomości Due diligence nieruchomości Due diligence nieruchomości

Projektowanie budynków produkcyjnych i magazynów

Zajmujemy się projektowaniem zakładów produkcji, fabryk i obiektów logistycznych. Proponowane rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji oraz instalacji dopasowujemy do potrzeb procesów produkcyjnych oraz technologii wytwarzania. Efektem pracy naszych projektantów jest wielobranżowa dokumentacja obiektu skrojonego dla wymagań produkcji. W projektowaniu magazynów wysokiego składowania przeprowadzamy analizy przepływu towarów i dobieramy systemy dopasowane do wymagań logistycznych klienta i wymaganego stopnia automatyzacji.

Modele finansowania inwestycji Modele finansowania inwestycji Modele finansowania inwestycji
Modele finansowania inwestycji Modele finansowania inwestycji Modele finansowania inwestycji

Projekty Greenfield & Brownfield

Nasze doświadczenie obejmuje zarówno projektowanie budynków na nowych działkach, gdzie opracowujemy studium wykonalności oraz pomagamy ocenić potencjał nieruchomości, aż po uzyskanie wymaganych decyzji i pozwoleń, jak również wykonujemy projekty rozbudowy i adaptacji istniejących zakładów produkcyjnych. W oparciu o przeprowadzone ekspertyzy nasz zespół projektowy dobiera najlepsze rozwiązania w obszarach ochrony pożarowej, wzmocnienia konstrukcji dachu i fundamentów oraz w zakresie wymagań higieniczno-sanitarnych.

Wycena nakładów inwestycyjnych oraz realizacji Wycena nakładów inwestycyjnych oraz realizacji Wycena nakładów inwestycyjnych oraz realizacji
Wycena nakładów inwestycyjnych oraz realizacji Wycena nakładów inwestycyjnych oraz realizacji Wycena nakładów inwestycyjnych oraz realizacji

Projekty technologiczne

Od wielu lat zajmujemy się projektowaniem instalacji  technologicznych, które warunkują procesy produkcyjne. Mamy doświadczenie w projektowaniu fabryk, które wykorzystują w produkcji substancje chemiczne i stwarzające niebezpieczeństwo np. kwasy, zasady, rozpuszczalniki, alkohole, aromaty i substancje wybuchowe.
Rozpoczynając od tworzenia schematów P&ID integrujemy poszczególne instalacje, jak również określamy rozwiązania w zakresie ochrony przed wybuchem wg. norm ATEX, ochrony pożarowej, aspiracji i wentylacji oraz konstrukcji platform i podestów produkcyjnych. Opracowanie projektu automatyki oraz AKPiA pozwala zarządzać produkcją i procesami technologicznymi. Efektem końcowym jest wielobranżowa dokumentacja wykonawcza instalacji oraz sterowania.

Projekty BIM Projekty BIM Projekty BIM
Projekty BIM Projekty BIM Projekty BIM

Projekty BIM

Modelowanie informacji o budynku to standard projektowania, który z powodzeniem rozwijamy od kilku lat. Wielobranżowe projektowanie 3D obiektów daje nie tylko możliwość znakomitej koordynacji w fazie projektowej, ale również pozwala efektywniej zarządzać etapem realizacji inwestycji. Rozwój technologii projektowania BIM jest coraz częściej wykorzystywany w fazie eksploatacji, co pozwala zarządzać utrzymaniem budynku i przy wykorzystaniu systemu BMS kontrolować poszczególne urządzenia i monitorować zużycie mediów.

Postępowania formalne i decyzje Postępowania formalne i decyzje Postępowania formalne i decyzje
Postępowania formalne i decyzje Postępowania formalne i decyzje Postępowania formalne i decyzje

Postępowania formalne i decyzje

Z gestorami mediów oraz pozostałymi urzędami i instytucjami państwowymi wymaganymi do uzyskania Decyzji o pozwoleniu na budowę.

Projekty przyłączy i sieci zewnętrznych Projekty przyłączy i sieci zewnętrznych

Projekty przyłączy i sieci zewnętrznych

Oraz operaty wodnoprawne, a także uzgodnienia z p.poż, Sanepidem oraz BHP.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Nie masz czasu na poszukiwanie projektu i wykonawcy, skorzystaj z porady naszych specjalistów,
którzy przygotują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.