Aby możliwe było zbudowanie obiektu przemysłowego, konieczny jest dobry projekt. Z tego powodu na etapie projektowania hali przemysłowej uwzględniamy zarówno zapotrzebowanie, jak i uwagi klientów oraz teren, na którym ma zostać zrealizowana inwestycja. Skupiamy się przy tym na procesach technologicznych związanych z podstawową działalnością inwestora. Sprawdź podstawowe informacje na temat usługi, aby dowiedzieć się między innymi, co wchodzi w jej zakres i jak wygląda projektowanie.

Projektowanie hal przemysłowych - opis usługi Projektowanie hal przemysłowych - opis usługi

Projektowanie hal przemysłowych - opis usługi

Projektowanie hal przemysłowych to kompleksowa usługa, która rozpoczyna się od szczegółowej analizy potrzeb inwestora. Jej celem jest opracowanie projektu budynku, dobierając optymalne rozwiązania technologiczne i materiałowe, które pozwalają na wybudowanie obiektu w założonym czasie, a także mieszcząc się w wyznaczonym budżecie. Odpowiednio wykonany projekt hali przemysłowej sprawia, że budynek cechuje się przede wszystkim funkcjonalnością, a także niskimi kosztami eksploatacji. W trakcie projektowania budynków przemysłowych bierzemy pod uwagę między innymi: zgodność z przepisami bezpieczeństwa pożarowego i BHP, a także układ funkcjonalny działki.

Jak wygląda zaprojektowanie hali przemysłowej? Krok po kroku Jak wygląda zaprojektowanie hali przemysłowej? Krok po kroku

Jak wygląda zaprojektowanie hali przemysłowej? Krok po kroku

Na pierwszym etapie przeprowadzamy wywiad dotyczący przeznaczenia obiektu, a także sposobu jego użytkowania. Dzięki temu otrzymujemy niezbędne do zaprojektowania hali przemysłowej informacje.

Kiedy mamy już wgląd w zagospodarowanie terenu, wstępnie rozmieszczamy pomieszczenia, a także projektujemy układ komunikacyjny. Wszystkie szczegóły związane z projektem są omawiane z inwestorem.

W sytuacji, gdy mamy już zarys, wykonujemy wizualizację całej hali wraz z budynkiem biurowo-socjalny i przedstawiamy Ci kilka wersji.

Następnie przechodzimy przez etap uzyskania pozwolenia na budowę. W tym celu między innymi dokonujemy uzgodnień sanitarnych, związanych z ochroną przeciwpożarową i wszelkich innych, które są wymagane. Wykonujemy także rysunki oraz obliczenia. W ten sposób uzyskujemy pozwolenie na budowę zaprojektowanego obiektu przemysłowego.

Po uzyskaniu wszelkich pozwoleń, przystępujemy do realizacji projektu

Jak dobrze zaprojektować obiekt przemysłowy? FAQ Jak dobrze zaprojektować obiekt przemysłowy? FAQ

Jak dobrze zaprojektować obiekt przemysłowy? FAQ

Poniżej umieszczamy także odpowiedzi na pytania, które dotyczą projektowania hal przemysłowych i często mogą się pojawić w głowach inwestorów.

  • Co trzeba wziąć pod uwagę w trakcie projektowania hali przemysłowej?

Kiedy wykonujemy projekty obiektów przemysłowych, bierzemy pod uwagę między innymi aspekty, takie jak: typ konstrukcji oraz poszycia, lokalizacja, metraż i wysokość obiektu, a także liczbę dodatkowych elementów.

  • Czy zawsze jest potrzebne pozwolenie na budowę?

Uzyskanie pozwolenia na budowę jest wymagane w przypadku budowy hal całorocznych lub takich, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż 180 dni.

  • Jaka jest cena inwestycji w halę przemysłową?

Koszt inwestycji zależy między innymi od lokalizacji, przeznaczenia obiektu, a także od materiałów, które zostaną wykorzystane. Aby poznać szczegółowe informacje, skontaktuj się z nami. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Nie masz czasu na poszukiwanie projektu i wykonawcy, skorzystaj z porady naszych specjalistów,
którzy przygotują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.