JAKON z kontraktem na projekt i realizację dla Browaru Fortuna JAKON z kontraktem na projekt i realizację dla Browaru Fortuna
5 czerwca 2019

JAKON z kontraktem na projekt i realizację dla Browaru Fortuna

Jakon rozpoczął prace w ramach kontraktu zaprojektuj i wybuduj dla Browaru Fortuna w Miłosławiu. Na terenie Browaru Fortuna obejmującego powierzchnię ponad 3 ha, powstanie nowoczesna hala produkcyjna dla rozlewu piwa oraz dwukondygnacyjny budynek biurowy. Parowy Browar „Fortuna” - dzięki staraniom mieszczan - wybudowano już w 1889 roku, dlatego cały proces realizacji obiektu powstaje w porozumieniu z konserwatorem zabytków. - Aby nawiązać do tradycji browaru, zespół projektowy Jakon zdecydował o wykonaniu elewacji z wykorzystaniem cegły, tynku oraz szkła. Na dachu części biurowej powstanie taras z widokiem na panoramę Miłosławia.

Hala produkcyjna wykonana zostanie w technologii żelbetowej, co pozwali nie tylko na uzyskać duże rozpiętości w celu montażu linii technologicznej, lecz również umożliwi zastosowanie paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Obiekt będzie wyposażony w instalacje technologiczne takie jak sprężone powietrze, instalacja pary i kondensatu, wody lodowej oraz kanalizacji technologicznej oraz efektywną wentylację z uwagi na wilgotność i temperaturę w wyniku procesów produkcyjnych.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Nie masz czasu na poszukiwanie projektu i wykonawcy, skorzystaj z porady naszych specjalistów,
którzy przygotują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.