budownictwo przemysłowe

Przemysł chemiczny i farby

Zobacz realizacje

Posidamy ogromne doświadczenie w realizacji obiektów dla  przemysłu chemicznego, farb i lakierów.

Produkcja odbywa się przy wykorzystaniu substancji niebezpiecznych i silnie reaktywnych chemicznie takich jak kwasy, zasady, rozpuszczalniki i tlenki. Z tego względu projektowane i budowane przez nas inwestycje często klasyfikowane są jako zakłady  o zwiększonym lub dużym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej, które muszą spełniać wymogi środowiskowe, pożarowe i bhp..

Powierzchnia

5 000 m2

Projekt i realizacja zakładu produkcji farb proszkowych wraz z technologią.

Powierzchnia produkcyjna ma charakter wielopoziomowy i została zaplanowana pod rozbudowę linii produkcyjnych. Fabryka została wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne dostarczone z różnych części Europy. Największym wyznawaniem inwestycji było zaplanowanie obiektu i dobranie odpowiednich technologii wykonawczych. Z tego względu wykonaliśmy koncepcję technologiczną, która służyła za wytyczne do zaprojektowania odpowiedniego układu konstrukcji przeliczonego na obciążenia statyczne i dynamiczne oraz zaplanowania instalacji elektrycznych i mechanicznych na potrzeby urządzeń produkcyjnych.

 

 

Powierzchnia

22 000 m2

Zaprojektuj i wybuduj dla  Hempel Manufacturing Poland

Na powiechni ponad 6 ha realizacja kompleksu składającego się z 13 obiektów: magazynów wyrobów gotowych oraz surowców sypkich i ciekłych, punktów rozładunkowych, budynku produkcyjnego, budynku biurowego i innych mniejszych obiektów techniczno-użytkowych wraz z wykonaniem istalacji technologicznych.

Powierzchnia

4 500 m2

Zaprojektuj i wybuduj dla inwestora firmy Hypred

Kontrakt dotyczył kompleksowej realizacji projektu zakładu produkcji środków higieny dla przemysłu rolno-spożywczego.

Realizacja uwzględniała także wykonanie kompletnej instalacji technologicznej wraz z automatyką produkcji.

Powierzchnia

10 000 m2

Projektowanie dla  firmy Henkel

Wykonalismy projekt rozbudowy zakładu przemysłowego, przy użyciu Revit obejmujący 2-poziomową halę produkcyjną z antresolami technicznymi o wys. 22m 

W obiekcie wyszczególniono: magazyn wyrobów gotowych z dokami załadunkowymi; tacę ekologiczną pod zbiorniki magazynowe na surowce ciekłe wraz z przepompownią; estakadę technologiczną z instalacją rurową, transportującą surowce z zewnętrznych zbiorników do hali produkcyjnej; część socjalno-biurową.

Powierzchnia

2 600 m2

Zaprojektuj i wybuduj dla Becker Acroma.

Dla jednego z największych w naszym kraju dystrybutorów farb, lakierów, bejc oraz wosków do drewna w formule zaprojektuj i wybuduj zrealizowalismy halę produkcyjno-magazynową z częścią laboratoryjną i socjalno-biurową.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Nie masz czasu na poszukiwanie projektu i wykonawcy, skorzystaj z porady naszych specjalistów,
którzy przygotują ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. 

Skontaktuj się