Budowa hal

Powrót

Budowa hal to inwestycja kluczowa dla rozwoju i funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Powierzchni produkcyjnych i magazynowych wymaga zdecydowana większość gałęzi przemysłu. Stworzenie przestrzeni, której parametry spełnią oczekiwania kontrahenta, to zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Właśnie dlatego zaprojektowanie i wybudowanie hali przemysłowej warto oddać w ręce profesjonalistów dysponujących odpowiednim zapleczem technologicznym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą budowy hal. Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji - od uzyskania pozwoleń, przez proces projektowania i budowy, aż po wykończenie i wykonanie wszystkich instalacji.

Na co zwrócić uwagę podczas budowy hali magazynowej? Na co zwrócić uwagę podczas budowy hali magazynowej?

Na co zwrócić uwagę podczas budowy hali magazynowej?

Hale magazynowe i produkcyjne stanowią serce funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Należy dokładnie zaplanować proces ich budowy. Każdy obiekt musi zostać dostosowany do potrzeb inwestora i specyficznych zadań, które realizować będą pracownicy zakładu. Przeznaczenie budynku determinuje większość rozwiązań, które należy wdrożyć na etapie jego fizycznego konstruowania.

Jednym z podstawowych kryteriów wymagających uwagi jest wysokość hali. Niezależnie od tego, czy w swoim obiekcie zamierzasz składować towary czy prowadzić prace produkcyjne, wysokość konstrukcji ma fundamentalne znaczenie dla funkcjonalności inwestycji.

Na kształt projektu hali produkcyjnej lub magazynowej mają także wielkość i lokalizacja działki. Uwagi wymagają również potrzeby termiczne i planowane położenie maszyn. Przemyśleć należy rozwiązania w zakresie ochrony przeciwpożarowej, wentylacji i innych udogodnień. Warto pochylić się także nad kwestią ewentualnej rozbudowy hali w przyszłości

Ile kosztuje budowa hali magazynowej? Ile kosztuje budowa hali magazynowej?

Ile kosztuje budowa hali magazynowej?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „jaki jest koszt budowy hali produkcyjnej?”. Każdy budynek musi spełniać inne kryteria. Budowa hal magazynowych o szkielecie stalowym wiąże się z innymi kosztami, niż wzniesienie murowanego obiektu. Wskazanie ekonomicznego rozwiązania, które w perspektywie przyniesie działalności wartość dodaną, wymaga precyzyjnej kalkulacji i przemyślenia.

Na koszt budowy składają się między innymi badania geologiczne i przygotowanie projektu. Należy mieć na uwadze wybór odpowiednich technologii, materiał obudowy konstrukcji, izolację, liczbę otworów okiennych i drzwiowych oraz uzależnione od rodzaju gruntów roboty ziemne. Kosztorys uwzględnia również standard wykończenia budynku, dodatkowe wyposażenie i uzbrojenie w niezbędne do funkcjonowania instalacje. Na ostateczną cenę budowę hali produkcyjnej składają się także udogodnienia takie jak oświetlenie, parkingi i rampy.

Czy można zbudować hale bez pozwolenia? Czy można zbudować hale bez pozwolenia?

Czy można zbudować hale bez pozwolenia?

Bez pozwolenia można zbudować hale, które nie mają charakteru całorocznego. Możesz z nich korzystać przez okres maksymalnie 180 dni. Po upływie tego czasu należy zdemontować obiekt lub przenieść go do innej lokalizacji, by rozpocząć nowy cykl użytkowania budynku bez pozwolenia.

To świetna informacja dla przedsiębiorców, którzy potrzebują tymczasowego rozwiązania lub prowadzą działalność, w związku z którą wzniesienie hali ma charakter doraźny. Są to na przykład organizatorzy wesel, bankietów i innych eventów plenerowych.

Budowa standardowych obiektów wymaga uzyskania stosownych pozwoleń. Zajmiemy się tym w Twoim imieniu.

Ile trwa wybudowanie hali? Ile trwa wybudowanie hali?

Ile trwa wybudowanie hali?

Czas realizacji inwestycji uzależniony jest od wielu czynników. Złożony, nowoczesny obiekt może powstawać przez okres nawet kilku miesięcy. Duży wpływ na przebieg budowy ma gabaryt powstającego budynku. Do czasu potrzebnego na wybudowanie hali należy doliczyć także okres prac przygotowawczych, przygotowania dokumentacji i uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Projektowanie hal - dlaczego warto nas wybrać? Projektowanie hal - dlaczego warto nas wybrać?

Projektowanie hal - dlaczego warto nas wybrać?

Decydując się na realizację inwestycji tak krytycznej dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, jak budowa hali magazynowej i produkcyjnej, warto powierzyć jej wykonanie doświadczonym profesjonalistom. W roli Generalnego Wykonawcy i Projektanta Inwestycji Budowlanych konsekwentnie umacniamy swoją pozycję na polskim rynku od 1989 roku. To ponad 30 lat nieprzerwanej działalności w obszarze obiektów przemysłowych.

Tradycję i doświadczenie łączymy z rozwojem. Działamy w zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi i energetycznymi. Współpracujemy z przedsiębiorstwami o międzynarodowym zasięgu oraz z lokalnymi firmami. Warto nas wybrać, by mieć pewność, że projekt i budowa hali spełnią pokładane w nich oczekiwania.

Budowa hal - oferta jakon.pl Budowa hal - oferta jakon.pl

Budowa hal - oferta jakon.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą budowy hal magazynowych. Kliknij w zakładkę „oferta”, by poznać pełnię naszych możliwości. Doświadczenia w budownictwie przemysłowym oraz technologiczne rozwiązania najwyższej klasy pozwalają nam zagwarantować powodzenie realizowanych inwestycji i ich długofalowe korzyści dla kontrahenta.

Możesz liczyć na wsparcie na każdym etapie produkcji, projektu i samego budowania. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie opowiemy Ci o stosowanych przez nas rozwiązaniach i technologiach.