Projektowanie magazynów

Go to page: s
Projektowanie magazynu krok po kroku Projektowanie magazynu krok po kroku

Projektowanie magazynu krok po kroku

Wskażemy Ci poniżej krok po kroku, jak zaprojektować magazyn. 

  • Pierwszym etapem jest przeanalizowanie potrzeb inwestora, a także możliwości, jakie daje dostępny budynek lub działka budowlana. To również przeprowadzenie pierwszego audytu. W ten sposób poznajemy specyfikę biznesu i określamy kluczowe procesy dla działalności. 
  • Drugi punkt to przygotowanie układu obiektu. Chodzi tutaj o zaplanowanie powierzchni, mając na względzie wszystkie wymienione wyżej strefy i podejmowane w nich działania. Możemy wziąć pod uwagę zarówno połączenie dotychczasowego magazynu z nowym obiektem, jak i postawienie całkowicie nowego budynku. 
  • Wybieramy również infrastrukturę magazynową. Dla przykładu dzięki odpowiednim konstrukcjom regałów możliwe jest zwiększenie wydajności i poziomu organizacji przedsiębiorstwa. W tym przypadku ważne są również aspekty związane z kolorystyką i logotypem marki. 
  • Kolejnym etapem jest obliczenie ROI, czyli zwrotu z inwestycji. Jedno z podstawowych pytań naszych klientów dotyczy bowiem rentowności. Budowa oraz modernizacja magazynu musi przecież przynieść wymierne korzyści przedsiębiorstwom, które się na nie decydują. 
  • Na samym końcu uczestniczymy w procesach budowy bądź też modernizacji przestrzeni magazynowych. Cały czas służymy naszym klientom doradztwem technicznym, w trakcie którego wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji.

Cena, a także termin realizacji projektu zależy zarówno od wykorzystanych materiałów konstrukcyjnych, jak i od tego, jak rozbudowana jest inwestycja. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszymi doradcami.